Rus domácí

Rus domácí je velmi rozšířený hmyz, můžeme ho nalézt téměř po celém světě. Jeho latinské jméno je Blattela germanica, mnohdy ho lze v literatuře nalézt jako švába německého. Tento druh švába je u nás sice již dlouhou dobu nazýván jako Rus domácí, ale jde víceméně pouze o druh švába.


Stejně tak jako ostatní druhy švábů, tak i tento je parazit. V Evropě se tento druh řadí mezi nejméně oblíbené, je to především proto, že se dokáže velmi rychle rozmnožovat, tvořit obrovské kolonie a napadnout jakýkoliv objekt. Tento druh je velmi odolný vůči mnoha jedům a pokud už zamoří nějaký dům, tak je velmi obtížné se ho zbavit.

Rus domácí dokáže napáchat velké škody, jedná se o velmi nebezpečný druh, který dokáže přenášet i epidemie. Pokud se stane, že se tento druh švába dostane do lidského obydlí, tak ho dokáže během velmi krátké doby zcela znehodnotit. Jedná se o všežravce, který dokáže pozřít absolutně cokoliv, s čím se dostane do styku.

Dokonce i rus má ovšem rád teplo a velké množství jídla, to je jeden z důvodů, proč se s ním setkáme především v jídelnách, restauracích, hotelech, pekárnách, laboratořích, ubytovnách a na mnoha dalších místech. Rus domácí je zhruba 11-13mm dlouhý a na zádech má dva pruhy. Jak samec, tak i samička mají křídla, ale naštěstí nelétají. Tento šváb je aktivní především v noci, přes den je ukrytý.

V případě přemnožení je dobré obrátit se na profesionály Deraplus

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky a jeho autorem je makawiel. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>