Nebezpečí

Rus domácí nepatří mezi největší šváby, to ovšem neznamená, že by nebyl nebezpečný. Obecně je považován tento druh za jeden z nejnebezpečnějších. Jak jste se mohli dočíst v ostatních kategoriích, tak tento druh je velmi těžké zlikvidovat, je odolný proti mnoha jedům a když už se někde přemnoží, tak je potřeba vyhledat specialisty.

Hlavní nebezpečí

Hlavním nebezpečím od tohoto švába jsou epidemie. Rus domácí se dokáže velmi rychle šířit v každém prostředí, jestliže se jeden ze švábů, nakazí, tak ve velmi krátké době se nakazí celá kolonie a následně se stávají velkou hrozbou. Pomineme-li znehodnocení potavin či předmětů, tak je prostřednictvím tohoto dtuhu možný přenos až 12 parazitických červů, 23 druhů plísní, 100 druhů bakterií-původci onemocnění – kulhavka, antrax, tyfus, paratyfus, úplavice,hepatitida, TBC, salmonelóza, při přemnožení nepříjemný zápach.

Rus domácí se nejlépe hubí požerovými nástrahami, jed není vhodné aplokovat a pokud dojde k aplikaci jedu, je třeba se poradit se zkušenými deratizéry. Z malé kolonie se dokáže rozrůst během několika měsíců i obří kolonie, která obsadí celý dům. Při objevení tohoto švába doma je nutné okamžitě zakročit.

Deraplus

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>